نکات فنی نصب سنگ توالت ایرانی

نکات فنی نصب سنگ توالت ایرانی

بعد از انجام مراحل دیوار چینی ،لوله کشی و قیرگونی نوبت به اجرای کاشی دیوار می رسد .معمولاً بعد از نصب و بند کشی کاشی دیوار برای اجرای سرامیک کف باید ابتدا سنگ توالت را نصب و دقیق نماییم سپس اطراف آن را سیمانکاری و زیرسازی میکنیم تا کار نصب سرامیک کف صورت گیرد www.kashikaari.ir. یکی از نکات قبل از نصب کاشی دیوار باید رعایت کرد اندازه ارتفاع خط تراز از کف میباشد که بستگی به گود و نیم گود یا تخت بودن سنگ توالت از ارتفاع 10 تا 26 سانتی از کف بسته میشود تا بعد از نصب سنگ توالت و اجرای کف مقدار زیادی از کاشی دیوار زیر کار نماند .معمولاً برای زیبایی کار نیاز است در حدود 1 تا 4 سانت از کاشی دیوار زیر کار کاشی کف بماتند و اما بریم سر مطلب و نکات اصلی در نصب کاسه توالت ایرانی :

کاسه توالت های ایرانی از سایز ها و گودیهای مختلف برخوردارند که اندازه معمول آنها 48*65 میباشد و گودی آنها از 12 تا 26 سانت میباشد که هر چقدر گودتر باشند بهداشتی تر و اصولی تر است و نوع های درجه یک آنها هم دارای زوایای گونیا تر ، ترازی سطح بهتر، و لعاب بهتر  هستند :

گروه استادکاران در هنگام نصب باید اصول زیر را رعایت می کند :

نصب معمولاً بعد از عملیات قیرگونی و لوله کشی صورت میگیرد:

1.مستحب است رو به قبله نباشد و با زاویه ای 90 درجه نسبت به جهت قبله نصب شود.

2.مکان خروجی را با لوله فاضلاب فیت نمایید طوری که داخل لوله فاضلاب رود و در صورت جواب ندادن کف  مقداری لوله داغ کرده و اضافه نمایید .در ضمن برای اینکه ماسه و ملات از درز ها نفوذ نکند فضا های خالی اتصال  را با ملات سفت یا گونی نخی بپو شانید .

3.لوازم پشت کاسه توالت مانند توپی و عصایی فلاش تانک را اندازه و با چسب پولیکا نصب نمایید .

4.سطح کاسه را با کمک تراز و شمشه  تراز نمایید در ضمن گروه استادکاران برای راحتی و بهداشت بیشتر کمی کاسه را به سمت خروجی فاضلاب شیب دهیم .

5.کاسه توالت را با یکی از دیوار ها که زاویه دید بالایی دارد با کمک متر  سرو ته زده تا خوش نما تر شود و کج نباشد .

6.برای تراز کردن و نصب پایه ها از آجر و تکه های سرامیک استفاده نمایید .

7.بعد از محکم کردن پایه ها و مطمئن بودن از ترازی و سرو ته کاسه نوبت به پر کردن زیر آن میباشد . که ترجیحن برای پر کردن زیر آن از ماسه خالی استفاده میشود .حد الامکان از پر کردن زیر کاسه با ملات خود داری شود .

8.بعد از پر کردن زیر کاسه توالت نوبت به زیر سازی و نصب سرامیک میرسد .

9.سرامیک را هم از کنج در دید رس شروع میکنیم تا تیکه خوری آن کمتر و نمای کار بهتر شود (منبع :اکبر کریمی فرد ،طراح و مجری خدمات ساختمانی استادکار ):